SDH Kněžice

Sobě ku cti, bližnímu ku pomoci

Ženy

LETOŠNÍ SNAŽENÍ NAŠICH HASIČEK

 

 

Letos se naše družstvo zapojilo do ligy Jihlavské OPEN a částečně i do ligy Třebíčské.

Z jihlavských soutěží jsme se zúčastnily osmi závodů z deseti. Přes počáteční neúspěchy se nám podařilo v celkovém pořadí usadit na krásném desátém místě z devatenácti družstev.

 

Liga byla zahájena soutěží v Brtnici, kde jsme obsadily 5. místo. Bohužel zasloužené tři bodíky nám byly následně odebrány z důvodu porušení pravidel, kdy jsme na konečném nástupu zůstaly pouze dvě členky družstva. Podle pravidel bychom měly být nejmíň čtyřiL.

 

Další den jsme tedy začínaly v Nevcehlích opět nanovo. Opět se nám však nedařilo tak, jak bychom si přály a po menším prostřiku na proudech jsme se usadily na posledním bodovaném místě, tedy sedmém.

 

Štěstí jsme vyrazily vyzkoušet na fotbalové hřiště do Jakubova. Po zjištění, že se sjelo deset družstev žen, se nám naše naděje pomalu rozplývaly. Zabojovaly jsme a s krásným časem 21:63 jsme se umístily na pátém místě.

 

Další týden následovala soutěž na domácím poli, což pro nás znamenalo dvakrát více nervozity, která se projevila i na našem výsledku. Na sedmé místo na výsledné tabuli opravdu nebyl příjemný pohled.

 

Následující týden jsme se rozhodly potrápit holky na třebíčské lize, a tak jsme se vypravily do Chlumu. Bohužel jsme se jen utvrdily v tom, že tato trať nám není souzená. Stejně jako loni se nám nepodařilo doběhnout až k čáre a boj se silným větrem skončil zastavením časomíry na čase 52:53.

 

Po třínedělní pauze jsme se rozjely na soutěž do Předína, která se též započítávala do Třebíčské ligy. Sjelo se devět družstev žen a všechny ve výborné formě. Nenechaly jsme se však zastrašit a po krásně rozběhnutém útoku, rychle sražených terčích jsme si domů vezly náš první pohár této sezóny. Čas 21:16 nám sice zajistil „až“ čtvrté místo, ale jelikož borci v Předíně připravili poháry až do pátého místa, mohly jsme se z jednoho radovat.

 

 

Perfektně naladěny jsme se druhý den přesunuly na soutěž do Markvartic na OPEN ligu. Hrbolatá trať do kopečka a nastříhané gumové pláty kolem základny nás nemile překvapily. Opět se projevila naše slabší stránka, a to prostřik na proudu, který nás posunul až na šesté místo ve výsledkové listině.

O týden později jsme trochu bloudily po místech našeho krásného kraje, až jsme nakonec zakotvily v obci Sedlejov, kde se konalo už sedmé kolo OPEN ligy. Na start jsme se postavily na savicích s posilou z Radonína a po výstřelu vyrazily směr terče. Voda se však nedostala ani k rozdělovači, jelikož béčko na mašině si to rozmyslelo a zajistilo nám naše první „N“. (Někteří tvrdí, že „N“ znamená nejlepší, ale rozhodčí si to nemyslí a posadily nás na poslední, deváté místo.)

 

 

 

Další víkend a pohárová soutěž v Radoníně. Díky několika nedorozuměním mezi našimi družstvy, jsme na start nastupovaly plně rozčílené. Možná i díky tomu jsme rázně a bez problému roztáhly hadice a během chvíle doběhly až k čáře. Problém však nastal v mašině, která ne a ne tlačit vodu a tímto výkonem nás nechala na posledním, tedy čtvrtém místě.

 

Poslední prázdninový víkend a závody na perfektní a nejrychlejší trati letošní sezóny v Pavlově. Sjelo se osm družstev žen, které by nejraději všechny dosáhly na příčky nejvyšší. Po tvrdém boji v základním kole jsme skončily s časem 22:09 na čtvrtém místě a tím si zajistily postup do finále, kde běží dvě družstva proti sobě. Nás na rozběhu čekaly holky z Nevcehle, které byly přeci jen o kapánek lepší než myJ a my tyk zůstaly na čtvrtém místě.

 

Další víkend jsme absolvovaly v letošní sezóně naše první noční závody, a to závody v Jakubově. Soutěž se běžela na silnici přímo v obci. Bohužel po problémech na levém proudu, kde se rozpojila céčka následovaná uzlem, jsme dosáhly našeho druhého „N“ v sezóně. 

 

Závěrečný závod jihlavské OPEN ligy přichystal Urbanov. Po menším zdržení v zadní části jsme s časem obsadily čtvrté místo v závodě a tím utvrdily naše desáté místo v celkovém pořadí.

 

 

Zatím posledním závodem letošní sezóny a neúspěchem v podobě „N“ byla pro nás soutěž v Lipníku, kde se ukončovala Třebíčská liga. Teploměr se pohyboval kolem bodu mrazu, do toho spadlo pár kapek a soutěž se neuvěřitelně vlekla. Úplně promrzlé na kost jsme se postavily na start s dvěmi posilami z Radonína. Terče sražené, my zmrzlé a červený praporek nad hlavou rozhodčího u kádě, nepodařilo se nám totiž udržet koše na saviciL

 

Pokud bude přát počasí a zdraví našich členek, vyrazíme si ještě „stříknout“ na Poslední střik do KožechovicJ

 
© 2008 SDH Kněžice webmaster cesc07@seznam.cz