SDH Kněžice

Sobě ku cti, bližnímu ku pomoci

Muži

Sedlejov 3.8. - Open liga

3.8. Sedlejov Open liga

Sedlejov nás přivítal přeháňkou s hustým deštěm. Neměl však dlouhého trvání a po několika minutách vysvitlo sluníčko, jako by se nic nedělo a zůstalo na obloze po celý celičký den.Sem tam se opřel vítr a nadělal některým družstvům komplikace. Soutěže se zúčastnilo 24 družstev mužů a 9 družstev žen.

Nástup byl proveden již za slunečného počasí a lehce osychající dráhou  .

Jako první se na start postavila Stará Říše a po problémech dokončila v čase 21.38s. Následovalo "N" Rozseče. Jako třetí se na startovní čáru, která byla umístěná na zámkové dlažbě postavilo  naše družstvo. Tak brzo jsme šli aby někteří z nás mohli odjet za vysněnou dovolenou (týden v lihu bez rodičů). Hned na startu něktěří vyzkoušeli jak klouže zámkovka ( zapříčinila to mokrá tráva na botech), nebyli , ale jediní s tímto problémem se potýkalo více družstev ze začátku startovního pole. A po problémech na savicích a pomalé vodě z mašiny můžem být rádi za čas  19.39s (LP 19,12s) a konečné desáté místo.

 Krasonice, kterým se zatím také příliš nedaří, předvedly čas 23,64 (LP 19,06s)

Na pátém místě startoval domácí Sedlejov, ale čas 18,84s stačil nakonec jen na šesté místo. Radkov předvedl svůj stabilní výkon a čas 19,31s. A i přesto, že neoslňuje nízkými časy, díky pravidelnému bodování se drží na devátém místě v průběžném pořadí.

Následoval pokus Boršova -19,81, "N"  Nové Říše, 26,72s v podání Mirošova. Domácí B družstvo začalo vyrovnávat svoje výkony a čas 19.69s znamenal konečné 11.místo. Dolní Němčice opět s "B"  proudaři a časem 20.11s byli rádi za dva body.

Pavlov nezazářil  19,20s znamenal 7.místo. Po Radonínu, který nedokončil, se na start postavilo  družstvo z Želetavy a časem 18.17s obsadila druhé místo Po nich předvedlo další povedený útok družstvo Horek časem 18,67s.

Poté bylo vidět něco unikátního a to Jakubov 18,33a třetí místo, které je hodně přiblížilo do první desítky v celkovým bodování.

Jako dvacáté odstartovaly Sedlatice a jediným časem pod osmnáct vteřin na dnešním závodě si řekly o prvenství – 17,63s. Další pravidelný účastník ligy – Předín – časem 18,79s těsně předběhl domácí a dostal se tak do finále pěti nejlepších.

Ve finále byly k vidění velmi podobné časy, vítězství z prvního kola nakonec obhájily těsně Sedlatice před Želetavou a Předínem

Na závěr byly rozdány ceny pro družstva od 20 místa

. Oceněny byly i individuální výkony – nejlepší proudaři, kteří byly tentokrát dva protože čas 17,63 u Sedlatic byl dosažen na obou terčích.
Nově byl ohodnocen i nejrychlejší zadek a cenu obdrželo družstvo Pavlova.

 

 

 

Žádné komentáře
 
© 2008 SDH Kněžice webmaster cesc07@seznam.cz