SDH Kněžice

Sobě ku cti, bližnímu ku pomoci

Muži

Nové helmy

Jak jsme k novým helmám přišli

Vše začalo v den hasičského plesu. Protože bereme vše vážně a odpovědně, čekali jsme na první naše hosty již od 19:00. Ne dá se říct, že bychom seděli a čekali, museli jsme si vše připravit a nanosit dostatek alkoholu, aby se večer mohlo vesele pít.To vše nám zabralo jen pár minut a tak jsme si dobu než nám začnou galeje zkrátili vymýšlením jak zlepšit časy , co se může upravit a kdo nám dá něco zadarmo.

Při dumání nad tím, co by se nám mohlo hodit, přišla řeč na příspěvek všeobecné zdravotní pojišťovny na ochranné pomůcky. Pojišťovna letos nadělila všem svým pojištěncům zvláštní novoroční balíček a přidala k částce 500kč na ochranné pomůcky ještě dalších 500 kč. Spojením všech vědomostí a zkušeností jsme získali nějaké informace, které jsou důležité pro získání dotace. V neděli jsem na stránkách VZP zjišťoval podrobnější informace a nechal jsem si je potvrdit e-mailem.

Začalo hledání kde a za kolik se dají koupit helmy. Jako nejlepší varianta vyšlo zajet do Jihlavy do Požární bezpečnost s.r.o. kde měli v nabídce helmu CA Highstar slevněnou z 1785 na 833 kč, protože byla ve slevě a nebyl uveden počet, našli jsme ještě druhou variantu a to CA safety star za 800kč.

V pondělí odpoledne při úklidu kulturního domu jsem informoval o této možnosti starostu SDH. Je jasné, že neměl nic proti, kdo by taky měl když to je zadarmo a ještě jsme si to sami vyřizovali. Navrhl nám abychom si jich koupili rovnou 8 abychom měli na štafetu každý svou.

V úterý přišla odpověď z pojišťovny, kde bylo vše co musí splnit každý žadatel o dotaci.

Musí mu být méně než 26 let a musí být zároveň studentem.

Musí být pojištěncem VZP

Paragon musí být s datem nejpozději 31.1.2009

Žádost musí být podaná do 10.2.2009

 

Ve středu jsme zajeli do Jihlavy a koupili helmy CA sefety star, protože higstaru měli jen čtyři kusy a ještě navíc ve dvou barvách. Napsali jsme všem, aby si zajistili než začnou prázdniny potvrzení ze školy o studiu a rozdali jsme jim faktury, aby si to musí vyřídili sami.

Závěrem bych chtěl poděkovat za mě a Tomíka ( nesplnili jsme podmínky) Kláře N. a Petru S.(Lečo), že si to vzali na sebe a všem za ochotu si to na pojišťovně vyřídit. Dnešní den a to 9.2.2009 je vše už vyřešeno.

 

Rosťa

 

Žádné komentáře
 
© 2008 SDH Kněžice webmaster cesc07@seznam.cz