SDH Kněžice

Sobě ku cti, bližnímu ku pomoci

Rok 2009

Letos jsme vyjeli šestkrát. První zásah měla jednotka už 2. února v 9:59 hod. Byl nahlášen hořící automobil u Opatova. Cisterna vyjela za osm minut od vyhlášení. Po příjezdu na místo bylo VZ rozhodnuto, že naše technika nebude zasahovat, protože už hořící auto uhasili hasiči z Opatova.

Druhý výjezd byl opět za hranice naší obce a to do Brtnice. Byl jarní večer 4.4. Po příjezdu nám VZ oznámil, že zůstaneme  jako záloha. Požár byl už uhašen Brtnickými hasiči. Jednalo se o hořící televizní přijímač.

Třetí akce jednotky přišla v neděli 28. června 10:14 dopoledne. To jsme skoro všichni připravovali za kinem areál na odpolední soutěž. Najednou všem začal zvonit mobil a to už všichni věděli o co jde. Výjezd byl za pět minut. V Brtnici za šest minut. Řídil Z. Hos, dojel na místo jako druhý.Po domluvě s VZ jsme připravili doplňování brtnické cisterny. Potom naši hoši vylezli na střechu a sundáváním střešní krytiny se odvětrali půdní prostory domu. Po odvětrání zase zakrytí střechy. Hořelo v jedné místnosti, kde si stará paní udělala oheň v lavoru, naštěstí ji včas vynesli a zachránili sousedé.

Čtvrtý zásah nebyl u požáru, ale monitoring řeky Brtnice. HZS kraje Vysočiny nás požádal o kontrolu řeky a rybníků z Kněžic do Opatova. Opatov totiž nahlásil velkou bouřku a byla obava, že přijde záplavová vlna. Z důvodu předešlého deště. Všem lidem bydlícím v blízkosti řeky bylo oznámeno, ať jsou připraveni na evakuaci. Naštěstí se nic hrozivého nestalo a my mohli ukončit akci.

Pátý výjezd v letošním roce nám vyhlásili 1. srpna, ráno v 8 hodin. Ve Brodcích č. p. 23 u Pavlasů hořelo na půdě seno a trámoví. Naši hasiči nasadili dýchací techniku a 1 proudem C začali hasit. Po uhašení ohnisek se prostor odvětrával. Včasným zásahem nenastaly větší škody na střeše budovy. Do Brodců nám přijeli pomoct 3 jednotky z okolí, Opatov, Brtnice, Třešť.

Poslední výjezd 13. srpna se ukázal jako planý,. Aniž by někomu přišla sms z operačního, začala houkat siréna na staré škole. Po domluvě s operačním důstojníkem přes vysílačku jsme byli vráceni na základnu. Siréna začala houkat sama, nestalo se to poprvé.

 
© 2008 SDH Kněžice webmaster cesc07@seznam.cz