SDH Kněžice

Sobě ku cti, bližnímu ku pomoci

Rok 2008

První výjezd jsme měli 23. února ve 3.44 hod. Mělo se jednat o požár chléva ZD Brtnice, ale když jsme přijeli na Čihadla, tak nás z operačního střediska odvolali. Zjistili, že jde o planý poplach.

Druhý výjezd jednotky už nebyl bohužel planý . Byla to sobota 2. srpna a hořela Plavcova pila. Siréna a SMS nám to oznámily ve 14.46 hod. Už za 3 minuty po vyhlášení vyjela CAS 25 i s osádkou, byli jsme tam jako první. Po nás postupně přijížděly další jednotky. Celkem se jich dostavilo 10. V provozu byla i naše stříkačka PS 12, ta dopravovala vodu k proudům, ale i do ostatních cisteren. Až na malý problém s nasátím vody byl náš zásah hodnocen jako dobrý. Z našeho sboru se zásahu zúčastnilo 26 členů, z toho 17 ze zásahové jednotky. Naši hasiči si poprvé  vyzkoušeli zásah s dýchací technikou.

Třetí ostrý výjezd se udal v pátek 24. října večer v 21.00 hodin. Výjezd byl opět rychlý do 4 minut. Hořelo v prostoru bývalého tábora u Stražova. Oheň vypukl v bývalé jídelně. Naši jednotce se podařilo zamezit plamenům šlehajícím z budovy, aby se dostaly až k větvím blízkého lesa. Pak přijeli další sbory. Tentokrát se k ohni sjelo 7 jednotek. Stejně jako u požáru pily , tak i ve Brodcích jsme celou noc drželi hlídky.

Během roku byly další výjezdy, tak zvaná technická pomoc. Jedna z nich byla likvidace olejové skvrny po havárii. Další tři byly při odstraňování poruchy kanalizace a vodovodního řadu v katastru naší obce.

 

 

 
© 2008 SDH Kněžice webmaster cesc07@seznam.cz