SDH Kněžice

Sobě ku cti, bližnímu ku pomoci

Muži

Urbanov 14.9. poslední závod Jihlava Open

Závěrečný Urbanov a časem 18.35 (P 18.16) postavil laťku hodně vysoko, nakonec tento čas znamenal první místo v soutěži. Druhá šla na start Želetava a čas 18.83 (L 18.71) stačil na páté místo, které zajišťovalo účast ve finále. Jako třetí šel na start Sedlejov. Časomíra se zastavila v čase 18.79 (18.43), což zajistilo čtvzávod jihlavské OPEN ligy (JOL) přichystali pořadatelé z Urbanova. Sportovní areál se nachází nad chatovou osadou s nádherným výhledem do přilehlé krajiny s dominantní Javořicí.

Trať patří mezi  těžší, protože se běží do mírného převýšení. Dalo se očekat taktizování strojníků, aby nedocházelo k „vytopení proudařů“. V průběhu soutěže jsme se dočkali obojího.
,atd.

Jako první se na start postavil domácí rté místo a zisk dvanácti bodů. S příchodem dalších družstev na start se jen potvrzovalo, že tento čas na takto těžké trati byl dobrý. Borci z Dolních Němčic se časem 18.40 (17.87) zařadili na druhé místo a jen potvrdili letošní super formu. Předín po mírném prostřiku na pravém proudu 18.48 (17.74) obsadil třetí místo. Očekávaným favoritem soutěže v Urbanově byli extraligoví mistři z Nevcehle. Po prostřiku na pravém proudu se nicméně museli spokojit se šestým místem, čas 19.73 (17.59). Mezi smolaře soutěže patřil Pavlov (chyba na rozdělovači), Panská Lhota (nedotažený levý proud), Žďár (přetaktizováno – voda příliš pozdě s mašiny), Horky (nedotažené proudy), Jakubov (prostřiky), Petrovice (prostřiky), Sedlejov B (prostřiky) Trnava

Kněžice po problémech na koši a na béčkách ( problémy se řešili současně ) měli dlouho vodu z mašiny. Proto jim proudaři stihly doběhnout až k čáře a rychlím sestřikem obsadili 10 místo s časem  21.90 (L21.39). Musím poděkovat rozdělovači z Panské Lhoty, který s námi běžel tuto soutěž. U Nestrojilu se vybírali brambory.
Finále soutěže se zúčastnil Urbanov, Dolní Němčice, Předín, Sedlejov a Želetava. To se neslo v duchu nepovedených útoků, výjimkou byl pouze Předín, který si zaslouženě odvezl mražené sele. Jako druhý skončil Sedlejov. Ještě stojí za zmínku, že kluci z Dolních Němčic si ve finále proházeli posty a čas 18.54 nebyl nejhorší.

V kategorii žen se první í na základnu

Po vyhlášení výsledků urbanovské soutěže byla po součtu všech bodů vyhlášena také OPEN liga. Byly rozdány poháry do pátého místa a finanční či věcné ceny do dvanáctého místa (v kategorii muži).